Vrazi v ČR

7. června 2007 v 19:20 | S3COND-HAND |  Masoví vrazi
Český vrazi, kteří mají na svědomí nejvíce obětí
OSM OBĚTÍ
- Jaroslav a Dana Stodolovi - V letech 2001 až 2003 napadali hlavně starší a bezmocné lidi, které bili, svazovali a nakonec uškrtili kvůli penězům. Za sérii osmi vražd a dalších trestných činů uložil soud v dubnu 2004 sedmatřicetiletému muži a jeho o čtyři roky mladší manželce trest doživotí.
- Olga Hepnarová - Jako dvaadvacetiletá vjela v roce 1973 úmyslně s nákladním autem mezi lidi na zastávce tramvaje v ulici Obránců míru (dnes Milady Horákové) v Praze 7. Jako motiv svého činu uvedla "vyrovnání účtů se společností". Způsobila smrt osmi lidí, šest jich bylo zraněno těžce a šest lehce. V roce 1975 byla popravena.
- Petr Zelenka - bývalý zaměstnanec nemocnice v Havlíčkově Brodě v období od května do září 2006 na anesteziologicko-resuscitačním oddělení údajně zavraždil osm pacientů a pokusil se zavraždit dalších devět.
SEDM OBĚTÍ
- Josef Svoboda - Zřejmě vinou žárlivosti umlátil v roce 1967 na Šumpersku své čtyři syny. Ukradeným traktorem pak ujel, aby v další vesnici pokračoval ve vraždění těch, kteří mu "ublížili". Zemřelo sedm lidí, další tři přežili jen náhodou. Svůj život nakonec ukončil v kamenolomu.
ŠEST OBĚTÍ
- Václav Mrázek - V 50. letech sexuálně zneužil a zabil šest žen, řádil nejprve na Chomutovsku a poté na Kladensku. Své oběti střílel, aby se mu nebránily. V roce 1957 byl tento osmadvacetiletý delikvent popraven.
PĚT OBĚTÍ
Ladislav Hojer - Sexuální deviant usvědčený z pěti vražd, trojnásobného znásilnění, trojnásobného pokusu o znásilnění a krádeže se dopustil na jedné ze svých obětí i kanibalismu. V srpnu 1986 byl šestadvacetiletý Hojer popraven.
- Vladimír Lulek - V roce 1986 zavraždil 36 ranami nožem svoji manželku, její tři děti, svou dceru a pokusil se zabít sousedku, která mu chtěla v činu zabránit. Čin spáchal v opilosti. Pětkrát soudně trestaný čtyřiatřicetiletý recidivista byl v roce 1989 popraven. Šlo o poslední vykonaný trest smrti v zemi.
- Ludvík Černý - Byl vykonavatelem vražd v případě série takzvaných orlických vražd z let 1991 až 1993, jejichž oběti byly nalezeny v sudech se žíravinou na dně přehrady Orlík. Za pět vražd soud odsoudil k nejvyššímu možnému trestu Černého a také podílníka na některých z nich Vladimíra Kunu. V roce 1997 vrchní soud Kunovi zmírnil trest na 25 let, Černému doživotí potvrdil.
- takzvaný kolínský gang - Skupina v roce 1993 v pražském obchodním domě Krone zavraždila vrátného a ukradla tři milióny korun. O dva roky později v Úvalech na Kolínsku její členové způsobili další smrt a krátce nato v Praze zavraždili čerpadláře. Další obětí byl jeden z aktérů předchozích vražd. Případ uzavřela vražda podnikatele Tomáše Bleiera. V září 1998 byl v této kauze odsouzen na doživotí pětadvacetiletý Oto Biederman.
- Ivan Roubal - Se svými komplici v roce 1994 přepadl autopůjčovnu Zapap, dva její majitele svázal do kozelce a ti se poté udusili. Soud mu prokázal i další tři vraždy. V květnu 1999 soud tohoto osmačtyřicetiletého zemědělce odsoudil na doživotí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BenyG BenyG | E-mail | 17. ledna 2017 v 8:44 | Reagovat

I found this page on 13th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama